Львів відкритий для світу

Львів відкритий для світу

понеділок, 1 березня 2010 р.

Шукайте Вчителя


Шукайте Вчителя
Чи виникало у Вас відчуття, що Ви схопили Бога за бороду? Ви класно здали сесію? Реалізували давню мрію? З’їздили на стажування в Штати? І ось воно народжується – відчуття впевненості, задоволення собою і ілюзія всемогутності. Аж раптом стається непередбачуване: після стрімкого злету Ви починаєте падати вниз: Вас чомусь не прийняли на стажування в модну компанію, Ви провалили співбесіду на міжнародну стипендію, а в універі вам повідомили, що ви не проходите на державну магістратуру. Ось тут і настає момент провалу, такий собі удар лицем об асфальт, втрата сили і бажання йти далі. Що ж робити? Падати з крутої вершини дуже боляче, і ми просто замикаємося у собі.…
«Кожного дня життя дарує Вам маленькі можливості. В кінцевому результаті вся Ваша доля буде залежати від Вашої реакції на такі моменти», - пише один із авторитетних вчителів менеджменту Робін Шарма. Наші можливості щодня ходять поруч з нами. Мистецтво у тому, аби їх розпізнати і, поборовши свій страх, таки піти їм назустріч. І тут ми підходимо до найцікавішого – це пошук Вчителів і Наставників у житті. Нам тяжко навіть уявити, наскільки вирішальну роль відіграють такі люди у нашому житті ...
А, можливо, у вашому житті все по-іншому і сюжет складається інакше. Ви - звичайний студент, не хапайте зірок з неба, не їздите на стажування і не дряпаєтеся по кар’єрній драбині. Ви просто живете для себе. Що ж тоді? Чи потрібні Вам ці Вчителі? І тут відповідь однозначна – вони можуть змінити наше життя. Без таких вчителів час минає сіро, буденно. А з ними ми отримаємо безцінні знання, життєвий досвід, нове бачення. Вони порадять цікаві книги, які змінюють наш світогляд, ми опиняємося у нових середовищах і здобуваємо нові навики. А ще - безмежно багато життєвої мудрості, якої так бракує молодим людям.
Ви запитаєте, де шукати цих Вчителів? Як впізнати? Насправді, найчастіше вони приходять до нас самі. Це може бути хтось із викладачів, хтось із працівників фірми на практиці, хтось із організаторів акцій у громадській організації …
Якщо ж Ви вирішили шукати Вчителя – наберіться терпіння.
Є кілька простих порад про те, як знайти тих мудрих успішних лідерів, які зможуть стати вашими вчителями:
- Намагайтеся дізнатися про кращих представників сфери, яка вас цікавить – бізнес, юриспруденція, журналістика, політика і т.д. Тут Вам допоможе Інтернет: шукайте, читайте, аналізуйте …
- Коли знайдете кілька кандидатур – шукайте їхні блоги, статті, інтерв’ю. І знову аналізуйте …
.
- Ходіть на відкриті лекції, беріть участь у різних акціях, відвідуйте форуми, презентації, конференції. Свіжі анонси завжди є на розсилці Інституту громадського лідерства та на порталі www.ngo.lviv.ua
- Ставайте волонтерами. Присилайте резюме у кадрові служби відповідної компанії чи установи, приходьте і запропонуйте їм свою кандидатуру «на посаду» волонтера. Це наблизить Вас до майбутнього Вчителя.
- Одним словом - не сидіть на місці.
Тож шукайте свого Вчителя … І будьте дуже уважні – можливо, цей Вчитель уже стоїть поруч з Вами …

Немає коментарів:

Дописати коментар